بازرگانی فلاحتی

بازرگانی فلاحتی

عرضه کننده انواع محصولات پلیمری ورق، میلگرد و لوله

۶۶۶۹۸۰۸۹

ورق نسوز آزبست

تاریخ انتشار : 2021/08/30

ورق نسوز آزبست

یکی از قدیمی‌ترین ورقهای واشر در زمینه مواد نسوز ورق نسوز آزبست.

این مدل از ورق های نسوز به نام‌های دیگری از جمله ورق واشر آزبست و یا مقوای نسوز هم معروف و شناخته شده است.

 چه موادی لازمه ساختار ورق نسوز آزبست است؟

از جمله موادی مانند کاغذ، کمی فیبر و الیاف آزبست و کمی غبار آزبست که به وسیله یک چسب رزین بسیار چسبناک به یکدیگر وصل شده‌اند ؛ به این نوع ساختار پایدار و به هم پیوسته و ورق نسوز آزبست گفته می‌شود که از سیمان هم می‌توان در ترکیب این ورق ها استفاده کرد.

ورق نسوز آزبست از مزیت های مهم ان این است که در مقابل نیروی سایشی بسیار مقاوم هستند وقتی که می‌خواهند آن را برش یا شکل دهند از خود انعطاف پذیری بالایی نشان می‌دهد که این ویژگی نقش اساسی در این فرایندها دارد و آنها را آسان‌تر می‌کند این ورق ها میتوانند دمای حدود ۴۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند حتی در مواردی هم تخمین زده شده است که با افزایش دما تا حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد هم آسیبی به آنها نمی‌رسد و عملاً اختلالی در وظایف شان ایجاد نمی‌شود.

ورق نسوز آزبست یکی از پر کاربرد ترین ورق ها به شمار می آید و مصارف گوناگونی دارد به طوری که تمامی واشر هایی که در موتورخانه ها وجود دارند جنس شان از این ورق ها می باشد.

ویژگی های ورق آزبست نسوز

  • مقاوم در برابر نیروهای سایشی و کششی که از توان تحملی بالای این محصول می باشد.
  • قابلیت انعطاف پذیری بسیار زیاد این محصول
  • قابلیت های مکانیکی و انسجام
  • مقاومت در برابر حرارت و عملکرد مناسب در روغن داغ و غیره

در طی چندین سال اخبر استفاده از آزبست روندی نزولی به خود گرفته است و به نوعی استفاده از آن محدود شده‌است و به جای آن از ورق‌هایی مثل فیبر استخوانی، برد سرامیکی و کلینگریت و غیره استفاده می شود.

کاربرد ورق آزبست نسوز

  • استفاده کردن در کوره های بخار
  • استفاده کردن در ساختمان های ضدحریق و یا لوله های تحت فشار و همچنین وسیله مناسبی است برای اتصالات و تولید واشر های نسوز که برای موتورخانه ها بسیار مناسب هستند .

کاربردهای دیگر آنها می‌توان به استفاده برای کمپرسورها و غیره اشاره کرد. علاوه بر موارد فوق در مواردی همچون موتورها ،مخازن صنعتی ، شفت ها و نیروگاه‌ها و حتی مخازن سکوهای نفتی جهت آب بندی از این محصول استفاده می شود.

برخی از مشتریان