بازرگانی فلاحتی

بازرگانی فلاحتی

عرضه کننده انواع محصولات پلیمری ورق، میلگرد و لوله

09122782867

ورق نسوز آزبست

تاریخ انتشار : 2021/08/30

ورق نسوز آزبست

یکی از قدیمی‌ترین ورقهای واشر در زمینه مواد نسوز ورق نسوز آزبست.

این مدل از ورق های نسوز به نام‌های دیگری از جمله ورق واشر آزبست و یا مقوای نسوز هم معروف و شناخته شده است.

 چه موادی لازمه ساختار ورق نسوز آزبست است؟

ورق نسوز آزبست از جمله موادی مانند کاغذ، کمی فیبر و الیاف آزبست و کمی غبار آزبست که به وسیله یک چسب رزین بسیار چسبناک به یکدیگر وصل شده‌اند ؛ به این نوع ساختار پایدار و به هم پیوسته و ورق نسوز آزبست گفته می‌شود که از سیمان هم می‌توان در ترکیب این ورق ها استفاده کرد.

ورق نسوز آزبست از مزیت های مهم ان این است که در مقابل نیروی سایشی بسیار مقاوم هستند وقتی که می‌خواهند آن را برش یا شکل دهند از خود انعطاف پذیری بالایی نشان می‌دهد که این ویژگی نقش اساسی در این فرایندها دارد و آنها را آسان‌تر می‌کند.

ورق نسوز آزبست میتوانند دمای حدود ۴۵۰ درجه سانتیگراد را تحمل کنند حتی در مواردی هم تخمین زده شده است که با افزایش دما تا حدود ۷۰۰ درجه سانتی گراد هم آسیبی به آنها نمی‌رسد و عملاً اختلالی در وظایف شان ایجاد نمی‌شود.

ورق نسوز آزبست یکی از پر کاربرد ترین ورق هاست به طوری که تمامی واشر هایی که در موتورخانه ها وجود دارند جنس شان از این ورق ها می باشد.

ویژگی های ورق آزبست نسوز

  • مقاوم در برابر نیروهای سایشی و کششی که از توان تحملی بالای این محصول می باشد.
  • قابلیت انعطاف پذیری بسیار زیاد این محصول
  • قابلیت های مکانیکی و انسجام
  • مقاومت در برابر حرارت و عملکرد مناسب در روغن داغ و غیره

در طی چندین سال اخبر استفاده ازورق نسوز آزبست روندی نزولی به خود گرفته است و به نوعی استفاده از آن محدود شده‌است و به جای آن از ورق‌هایی مثل فیبر استخوانی، برد سرامیکی و کلینگریت و غیره استفاده می شود.

کاربرد ورق آزبست نسوز

  • استفاده کردن در کوره های بخار
  • استفاده کردن در ساختمان های ضدحریق و یا لوله های تحت فشار و همچنین وسیله مناسبی است برای اتصالات و تولید واشر های نسوز که برای موتورخانه ها بسیار مناسب هستند .

ورق نسوز آزبست کاربردهای دیگر علاوه بر موارد فوق در مواردی همچون موتورها ،مخازن صنعتی ، شفت ها و نیروگاه‌ها و حتی مخازن سکوهای نفتی جهت آب بندی از این محصول استفاده می شود.

یک دیدگاه برای “ورق نسوز آزبست”

  1. Artificial intelligence creates content for the site, no worse than a copywriter, you can also use it to write articles. 100% uniqueness :). Click Here: https://stanford.io/3FXszd0

برخی از مشتریان