بازرگانی فلاحتی

بازرگانی فلاحتی

عرضه کننده انواع محصولات پلیمری ورق، میلگرد و لوله

۶۶۶۹۸۰۸۹

ورق HDPE ورقHD تفلون ضد سایش

تاریخ انتشار : 2019/12/15

ورق HDPE ورقHD تفلون ضد سایش

HDPE پلی اتیلن از نظر ساختاری ، یک ماده پلیمری فاقد شاخه جانبی است و از لحاظ شکل ظاهری ، مات وشفاف است . استحکام بسیار بالای پلی اتیلن HDPE موجب شده ، از آن برای ساخت انواع بطری های پلاستیکی ، بطری های شیر و موادغذایی ، بطری های مواد آرایشی استفاده شود . پلی اتیلن HDPE دارای وزن مخصوص ۹۵% بوده ویک پلیمر نسبتا مقاوم و سخت در برابر ضربه است .

 این پلی اتیلن صنعتی میتواند تا دماهای حدود ۱۲۰ درجه ی سانتی گراد خواص خود را حفظ کند و پایدار بماند . خواص ویژه ی پلی اتیلن HDPE باعث شده که از این پلیمر در صنایع زیادی استفاده شود .

 

 

پلی اتیلن HDPE تنها در صنعت موادغذایی استفاده نمی شود ، بلکه در صنایع بزرگی همچون ، تولید کیسه های پلاستیکی ، مخازن پلی اتیلنی ، انواع لوله پلی اتیلن ، شیرآلات پلاستیکی و اتصالات ، اسباب بازی ، سطل های زباله و بازیافت و بسیاری از موارد دیگراز این مواد پلیمری استفاده میشود . برای تولید مخازن پلی اتیلن باید از فیلم های پلی اتیلن HDPE استفاده شود ، زیرا برای تولید این مخازن نیاز به جوشکاری صفحات پلیمری است .

 

مزایا ی پلی اتیلن HDPE

  • پلی اتیلن HDPE در برابرمواد شیمیایی و محیط های اسیدی قلیایی بسیار مقاوم هستند .
  • پلی اتیلن HDPE در برابرتنش های ناشی از محیط مقاومت بالایی دارد .
  • این مواد در برابر اشعه ی ماوراء بنفش مقاومت بالایی دارد وتغییر ماهیت نخواهد داد .
  • HDPE میتواند در برابر حشرات و جوندگان موذی و یا رشد باکتری ها و سایر میکروارگانیسم ها سالم و پایدار باشد .
  • استفاده از پلی اتیلن HDPE در صنعت بسته بندی مواد غذایی و سایر مواد پلاستیکی ضایعات کمتری تولید میکند و به شدت موجب کاهش   مصرف انرژی وآلودگی کمتری در محیط می شود .
  • پلی اتیلن HDPE قابل بازیافت است و میتوان آن را به راحتی به مواد قابل مصرف تبدیل کرد . 

 

انواع مواد پلی اتیلن HDPE

مواد پلی اتیلن HDPE دارای گریدهای مختلفی هستند ، هر کدام دارای ویژگی های مخصوصی هستند .

همانطور که در بالا گفته شد از این مواد می توان در تولید فیلم ، تزریق پلاستیک و تولید انواع لوله و اتصالات استفاده کرد . مهمترین گریدهای تجاری مواد پلی اتیلن HDPE شامل BL3/EX3/HI500/EX5/PE100/6040 هستند .

مهم ترین مسأله‌ای که جهان امروزی با ان  ارتباط دارد، مسأله بازیافت مواد و حفاظت از محیط‌زیست بشر است. استفاده از پلی اتیلن  hdpe برای صنعت بسته‌بندی موادغذایی و سایر مواد پلاستیکی، ضایعات کمتری تولید می‌کند و موجب می‌شود سطح مصرف انرژی به شدت کاهش یافته و آلودگی کمتری در محیط‌زیست تولید شود. hdpe، قابل بازیافت است و به راحتی در کارخانه‌ها می‌توان  مواد قابل مصرف تبدیل کرد.

بین ۰٫۹۴۱ تا ۰٫۹۶۵ که در دسته مواد ترموپلاستیک طبقه بندی می شود. برای تولید این ماده گاز متان ابتدا به اتیلن تبدیل شده و سپس با اعمال دما و فشار به PE تبدیل می شود. زنجیره پلیمری این ماده می تواند شامل ۵۰۰۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰۰۰ واحد کربنی طول داشته باشد.

شاخه ها در زنجیره های پلی اتیلنی بر روی دانسیته ماده و سایر اجزا اثر گذارند. دو نوع شاخه دار شدن برای PE وجود دارد که شامل شاخه ای شدن زنجیر کوتاه (SCB) و شاخه ای شدن زنجیر بلند (LCB) هستند.

HEDP عموما خطی و دارای درصد کم از SCB است. LLDPE دارای درصد بالاتری از SCB در مقایسه با HDPE است و می تواند شامل تعداد کمی شاخه بلند نیز باشد.

از سوی دیگر پلی اتیلن سبک دارای شاخه ای بلند است و هم شاخه های کوتاه را در ساختار خود دارد. وجود شاخه های بلند در LDPE و پلی اتیلن سبک خطی باعث می شود که این مولکول ها  در فاصله بیشتری و در نتیجه دانسیته کمتری داشته باشند .

هر چقدر که درصد SCB در PE های سبک و سبک خطی بیشتر باشد ، دانسیته پایین تر است.

برای مشاهده ی اطلاعات فنی محصول به زبان فارسی برروی HDPE-PER کلیک کنید .

برای مشاهده ی اطلاعات فنی محصول به زبان لاتین بر روی HDPE-ENG کلیک کنید .

 

برای اطلاع از قیمت محصول با شماره زیر تماس بگیرید :

۰۲۱-۶۶۶۹۸۰۲۷_۰۲۱۶۶۶۹۸۰۸۹

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان