بازرگانی فلاحتی

بازرگانی فلاحتی

عرضه کننده انواع محصولات پلیمری ورق، میلگرد و لوله

۶۶۶۹۸۰۸۹

پلاستیک های مهندسی

تاریخ انتشار : 2020/02/18

پلاستیک های مهندسی بازرگانی فلاحتی

پلاستیک های مهندسی جایگزین فلزات شده اند .

به گزارش بازرگانی فلاحتی : انتظار می رود نیاز به بسپارهای مهندسی در ایالات متحده‌ی آمریکا با ۶/۲ درصد افزایش در سال ۲۰۱۹ به ۵ بیلیون پوند برسد.

طبق مطالعات انجام شده توسط Freedonia industry study، جایگزینی فلزات با پلیمرهای مهندسی همانند سایر پیشرفت های تکنولوژی، باعث نفوذ کاربردهای جدید این محصولات در صنعت شده و همچنان در حال رشد می باشد.

در بسیاری از کاربردهای نوین به جای فلزات، از پلیمرهای مهندسی استفاده می شود. بزرگترین بازار پلیمر های  مهندسی مربوط به موتور وسایل نقلیه و بازار تجهیزات الکتریکی و الکترونیکی می باشد.

بازار موتورهای وسایل نقلیه بسیار به پلاستیک های مهندسی وابسته بوده چراکه نیاز به کاهش وزن برای بهبود بازدهی سوخت همواره چالشی مهم محسوب می شود.

از طرف دیگر، بازارهای ساخت و ساز، پزشکی و … به رشد این محصولات کمک می کند. در صنعت ساخت و ساز در کاربردهایی نظیر روشنایی، شیشه های پنجره و نورگیرها از پلاستیک های مهندسی استفاده می شود.

صنعت پزشکی نیز از جنبه هایی به رشد بازار این مواد کمک کرده چراکه استحکام مکانیکی این مواد، قابلیت تحمل فرآیند استرلیزه کردن و سازگاری با بدن انسان از ویژگی های مهم این مواد می باشد.

نایلون، اکریلونیتریل بوتا دی ان استایرن (ABS) و پلی کربنات از لحاظ حجمی سه پلاستیک مهندسی بسیار پر مصرف شناخته می شوند.

نایلون غالبا در کاربردهای موتور وسایل نقلیه پیشرفت داشته و از لحاظ مصرف اولین بسپار مهندسی می باشد. کاربرد ABS غالبا در مصارف ساختمانی و پلی کربنات در مصارف پزشکی می باشد.

پلاستیکهای مهندسی
پلی فنیلن سولفید، بسپارهای سولفونه، فلوئوروپلیمرها و پلی کتون ها از جمله سایر پلاستیک های مهندسی بوده که بازار رو به رشدی را نشان می دهند.

کاربردهای این بسپارها در محصولات جدید نظیر باطری های پیشرفته، کاشت‌های (Implant) پزشکی، فتوولتائیک ها و .. می باشد

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان